Oyun Oynayarak Para Kazanma: Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları 2023

Oyun oynayarak para kazanma günümüzün en popüler iş yöntemlerinden biri oldu. Para kazandıran oyunlar ve daha fazlasını yazımızda bulacaksınız.

Günümüzde gerek Türkiye’de gerekse de dünya çapında milyonlarca insan oyun oynamaktadır. İnsanlara büyük bir zevk ve heyecan sunan oyunlar birçok farklı cihazdan oynanabilmektedir. Öyle ki ister cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınızdan yüzlerce farklı oyundan herhangi birini tercih ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Telefondan ve bilgisayardan oynanabilen oyunlar her geçen gün daha da büyük gelişme kat etmektedir. Bunun yanında gelişmiş oyunlar bizlere çok daha fazla seçenek sunmaya başladı.

Günde milyonlarca kişinin hobi ve güzel vakit geçirmek için başvurduğu oyunların gelir kapısı olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Evet, oyunlar sizlere manevi faydaların yanı sıra maddi getiriler de sağlayabilir. Oyun oynayarak para kazanma kavramı dünya çapında son yıllarda hızla gelişip yaygınlaşmıştır. Bugün birçok insan oyunlar aracılığıyla ciddi miktarlarda para kazanmaktadır. Ancak bunu yapmak için bazı konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yazımızda bilmeniz gereken her konuya değinmeye çalışacağız.

Oyun Oynayarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Oyunlardan para kazanabileceğinizi söyledikten sonra aklınıza ilk gelen soru oyun oynayarak ne kadar kazanacağınız olmuş olabilir. Aslında bu soruya verilebilecek net bir cevap yoktur. Çünkü oyunlardan ne kadar para kazanacağınızı etkileyecek birçok faktör vardır. Bunların başında oynadığınız oyunun popülerliği, sunduğu gelir modeli ve ilgili oyundaki başarınız gelmektedir.

Fakat tüm bu faktörlere rağmen şunu söyleyebiliriz ki, eğer para kazandıran oyunlar arasında kendinize uygun doğru bir oyunu tercih ederseniz yılda 10 bin dolardan fazla para kazanabilirsiniz. Dünyada ve ülkemizde oyunlar sayesinde bu denli, hatta daha fazla, para kazanan çok sayıda kişi bulunmaktadır.

Hangi Oyundan Nasıl Para Kazanılır?

Telefonda ve bilgisayarda gelir imkanı sunan onlarca farklı oyun vardır. Bu oyunların gelir modelleri de farklı olabilmektedir. Bu yüzden hangi oyundan nasıl para kazanılabileceğinin sorusu net olarak üstünkörü cevaplanamaz. Bazı oyunlarda oyun içinde çeşitli görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Öte yandan bazı oyunlarda ise envanteriniz içerisinde bulunan özel eşyaları başkalarına satarak gelir elde edebilirsiniz. Hatta oyundaki hesabınızı satarak bile para kazanabilirsiniz.

2023’de En Çok Para Kazandıran Oyunlar Nelerdir?

Eğer oyun oynayarak para kazanma niyetindeyseniz ilk dikkat etmeniz gereken şey seçtiğiniz oyunun size iyi bir gelir sunmasıdır. Öyle ki, bazı oyunlar, oynayan kişilere hızlı ve kolay bir gelir imkanı sunarken bazılarında ise gelir elde etmek daha zordur. Sizlere hızlı ve daha kolay para kazandırabilecek oyunlardan oluşan bir liste hazırladık.

Hazırladığımız listeyi iki farklı başlık altında sizlere sunacağız. İlk başlıkta mobil oyun oynayarak para kazanma amacındaki insanlara yönelik olarak Android ve IOS işletim sistemindeki para kazanabileceğiniz oyunları anlatacağız. İkinci başlıkta ise bilgisayarda oynanan oyunlardan nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

Telefonda Oyun Oynayarak Para Kazanma

Akıllı telefonlarımız gün boyunca bizlerin cebinde ve bu telefonlardan pek çok farklı oyun oynayabiliyoruz. Peki bu oyunları oynarken aynı anda neden para kazanmayalım ki? Bize bu imkanı sunan birden fazla keyifli ve güvenilir oyun vardır. Bunlar arasında en çok kazandıran oyunlar derlemesi hazırladık. Dilerseniz lafı uzatmadan oyunlara geçelim.

Gem Drop – Make Money

Para kazandıran oyunlar listemizde ilk bahsedeceğimiz oyun, Gem Drop – Make Money isimli oyundur. Android platformunda 500 binden fazla kişi tarafından indirilen oyun, WinR Games INC tarafından geliştirilmiştir. Oyunun yapısına baktığımızda genel itibariyle baktığımızda bulmaca, puzzle türünde olduğu görülebiliyor. Kendine has bir oynanışa sahip olan oyunda temel amaç, birden fazla renk ve şekilde bulunan şeker benzeri balonlar arasında aynı renkte olanları bir araya getirmektir.

Oyundaki balonları patlatırken oldukça hızlı davranmalısınız. Ne kadar hızlı davranırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Öte yandan hamle yapma sayınız da sınırlandırılmıştır. Bu yüzden kısa sürede en doğru hamleleri yapmalısınız. Bitirilen her görev sonunda puanınıza bağlı olarak size bir Ticket puanı verilmektedir. İşte para kazanma aşaması da tam burada başlıyor. Ticket puanlarınız birikmekte ve her 10 bin Ticket puanı 0,10 dolara tekabül etmektedir.

Oldukça keyifli Gem Drop – Make Money oyununu bağlantıya tıklayarak Android telefonunuza indirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Hexa Glow – Make Money

Bulmaca çözmeyi sever misiniz? Cevabınız evetse Hexa Glow tam size göre bir oyun olabilir. Gem Drop gibi WINR Games INC tarafından geliştirilen Hexa Glow, bulmaca türünde oyun oynayarak para kazanma planı olanlar için oldukça uygundur. Oyunun her görevi bir bulmacadan oluşmaktadır. Size sunulan boşlukların içerisine farklı renkteki parçalar arasında en doğru olanları yerleştirmelisiniz. Bunları yaparken hızlı olmanız lehinize olacaktır.

Tamamladığınız her görev sonunda size belirli Ticket puanı verilecektir. Önceki Gem Drop – Make Money oyunundaki gibi Hexa Glow oyununda da her 10 bin Ticket puanı 0,10 dolara denk gelmektedir. Toplamda 10 dolar değerinde Ticket puanına ulaştığınızda paranızı PayPal hesabınıza çekebilirsiniz. Hexa Glow – Make Money oyununu Android telefonunuza indirmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Real Money – Oyun Oyna Para Kazan

Telefonda oyun oynayarak para kazanma listemizde son bahsedeceğimiz oyun oldukça kapsamlı bir yapıya sahiptir. Oyunda farklı maceralar ve amaçlar sunan birden fazla görev vardır. Kimi görevde sadece reklam izleyip para kazanabiliyorken kimi görevde kısa sürede matematik soruları çözerek para kazanıyorsunuz.

Real Money oyunu içerisindeki görevler şu şekildedir:

  • Daily Reward
  • Video izle
  • All TAsks
  • Matematik testi

Tamamladığınız her görev sonunda oyun size altınlar vermektedir. Her 250 bin altın 5 dolara denk gelmektedir. Belirli bir altın miktarına ulaştıktan sonra oyun içerisinde bu altınları nakit paraya çevirme talebinde bulunabilirsiniz. Paranızı almak için Bitcoin ve PayPal gibi birçok ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Real Money oyununu Android telefonunuza indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca telefonda oyun oynayarak para kazanma yazımıza göz atarak daha fazla oyunu görebilirsiniz.

Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları Nelerdir?

Android oyun oynayarak para kazanma imkanı sunan uygulamalardan bahsettikten sonra şimdi dilerseniz bilgisayar oyunlarına değinelim. Mobile kıyasla bilgisayarda para kazandıran oyunlar yelpazesi daha geniştir. Öyle ki popüler birçok bilgisayar oyunundan çok ciddi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. CS: GO, Minecraft ve League of Legends gibi bilinen oyunlar da buna dahildir.

CS: GO Oynayarak Para Kazanma

Dünyada bilgisayar oyunu denince akla ilk gelenlerden biri yılların Counter Strike: Global Offensive’idir. Milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunun hayran kitlesi de epey fazladır. Hayran kitlesiyle birlikte CS: GO, önemli bir ekonomik pazar da oluşturdu. Zira oyun içerisinde onlarca farklı özel silah ve bıçak bulunmaktadır. Bu silah ve bıçaklar, oyuncular tarafından alınıp satılmaktadır. Bu da tabii ki ekonomik pazarı doğurmaktadır.

CS: GO oynama konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız düzenli şekilde maçlara girerek rütbenizi arttırabilirsiniz. Maç kazanma oranınız ve rütbeniz arttıkça oyun size özel silah ve bıçaklar verecektir. Kazandığınız envanterleri satışa çıkartarak çok ciddi gelir elde edebilirsiniz. Counter Strike: Global Offensive oyununu buraya tıklayarak Steam’den indirebilirsiniz.

Minecraft Oynayarak Para Kazanma

Son verilere göre dünyanın en çok indirilen bilgisayar oyunu Minecraft’tir. Oyunculara büyük bir özgürlük alanı sunarak istedikleri her şeyi yapmalarına imkan sunan Minecraft’ta boş bir arazi üzerine evrenin en güzel bölgesini bile inşa edebilirsiniz. Bu durum, oyuncuları uzun süreler boyunca keyifle oyuna bağlamaktadır.

Her şey iyi güzel ancak Minecraft, oyun oynayarak para kazanma konusunda bize ne gibi olanaklar sunmaktadır? Önceki paragrafta bahsettiğimiz gibi Minecraft araziniz üzerinize evrenin en görkemli bölgesini inşa edebilirsiniz. İşte bu güzel yerleri inşa ettikten sonra Minecraft hesabınızı diğer oyunculara çok yüksek ücretler karşılığında satarak gelir elde edebilirsiniz. Minecraft oyununu hemen indirip oynamak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Video izlemekten keyif alıyorsanız video izleyerek para kazanma makalemize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın